divendres, 8 de març de 2013

ENREGISTRAMENT CD AMB CANÇONS INFANTILS



CALENDAIR D'ENREGISTRAMENT:


Dilluns 18 de març:
FORMACIÓ
HORARI
CANÇONS
Sensibilització 1 i 2
17:15h – 18:00h
Sol solet, la lluna la pruna,
la pluja, cargol treu banya.
Iniciació 1 i 2
18:00h – 18:45h
Tipi tipi tap.
Hey bugui bugui.
Cant Coral 1
18:45h – 19:30h
Sóc un bolet.
La mosca.
Cant Coral 2
19:30h – 20:15h
Hola, hola, hola molt bon dia.
Marrameu torra castanyes.
Violins
20:15h – 21:00h
Els titelles.

 
Dimarts 19 de març:
FORMACIÓ
HORARI
CANÇONS
Classe dels pollets Llar d’Infants
Classe dels dofins Llar d’Infants
17:30h – 18:15h
La tortuga.
El tren petitó.
Trompetes i trombó
18:15h – 19:00h
Moltes felicitats.
Acordions
19:00h – 20:00h
El tio fresco / A setze.

 
Dimecres 20 de març:
FORMACIÓ
HORARI
CANÇONS
Conjunt Instrumental 1
17:15h – 18:15h
El gall i la gallina.
Cada dia al dematí.
Violoncels
18:15h – 19:00h
El gegant del pi.
Conjunt Instrumental 2
19:00h – 20:00h
La castanyera.
Sant Jordi no tenia cap soldat.
Orquestra
20:00h – 21:00h
El ballet del rotlletó.
En Jan petit.

 
Dijous 21 de març:
FORMACIÓ
HORARI
CANÇONS
Percussió i bateria
17:15h – 18:15h
Els tres tambors.
Saxos i clarinets
18:15h – 19:00h
Peix peixet.
Pianos nivell mitjà
19:00h – 19:45h
El cucut.

 

 

 
Divendres 22 de març:
FORMACIÓ
HORARI
CANÇONS
Guitarres
17:15h – 18:15h
Fum, fum, fum.
Flautes travesseres i trombó
18:15h – 19:15h
Nyam, nyam bon profit.






A QUIN GRUP VAIG?

Sensibilitzacio 1 i 2:
Agulló Ferrer, Marta
Badia Lloret, Jorgina
Creus Guix, Carla
Espelt Prieto, Txell
Lara Muns, Arnau
López Pérez, Aitana
Morera Van Reeken, Genís
Planell Coll, Martí
Ripoll Salsench, Paula
Sarri Bujons, Greta
Solà Martí, Nil

Iniciació 1:
Brusau Expósito, Arnau
Closa Múnera, Biel
Illa Mases, Abril
Lunt Domingo, William
Ribalta Raïch, Mariona

Iniciació 2:
Biosca Pérez, Arnau
Brusau Expósito, Ares
Creus Guix, Laia
Espelt Prieto, Queralt
Estany Fulleda, Andreu
Garriga Cantacorps, Mireia
Jiménez Ripoll, Isaura
Mas Suñé, Marina
Molina Olvera, Berta
Morera Van Reeken, Judit
Oriol Pinilla, Natàlia
Pons León, Èlia
Roig Fortó, Clàudia
Serrano Begué, Marcel

Cant Coral 1:
Argerich Campà, Anaïs
Aymerich Barnés, Laura
Badia Lloret, Ton
Bascompte Morellón, Roger
Bascompte Vilà, Marc
Bitrià Sánchez, Queralt
Botet Morros, Núria
Camacho Saumell, Ciara
Carrau Albiac, Francesc
Díaz Colom, Pau
Estany Fulleda, Maria
Garriga Cantacorps, Carla
Garriga Marsans, Pau
Herraiz Vigara, Dani
Reñé Sapera, Adrià
Ribalta Raïch, Jana
Riera Tornavaca, Júlia
Serra Lladó, Xènia
Serra Ortiga, Pol
Serrano Begué, Dàlia
Solà Martí, Arnau
Tarruella Borràs, Marc
Vilaseca Costa, Queralt

Cant Coral 2:
Campà Pons, Laura
Carrillo Vilà, Jordi
Creus Vila, Roger
Delgado Vilaseca, Estel
Garriga Sivila, Laia
Giménez Roca, Marta
Malet Raich, Júlia
Marcet Sánchez, Adrià
Molina Vilaseca, Carla
Montero López, Abril
Pallarès Codina, Marta
Perramon Giralt, Jana
Prat Viñas, Maria
Prat Viñas, Jordi
Sala Díez, Roser
Serra Lladó, Pol

Conjunt Instrumental 1:
Argerich Campà, Anaïs
Aymerich Barnés, Laura
Badia Lloret, Ton
Bascompte Morellón, Roger
Bitrià Sánchez, Queralt
Botet Morros, Núria
Camacho Saumell, Ciara
Estany Fulleda, Maria
Garriga Cantacorps, Carla
Garriga Marsans, Pau
Herraiz Vigara, Dani
Reñé Sapera, Adrià
Ribalta Raïch, Jana
Riera Tornavaca, Júlia
Serra Lladó, Xènia
Serra Ortiga, Pol
Serrano Begué, Dàlia
Solà Martí, Arnau
Tarruella Borrás, Marc
Vilsaeca Costa, Queralt

Conjunt Instrumental 2:
Creus Vila, Roger
Delgado Vilaseca, Estel
Giménez Roca, Marta
Malet Raich, Júlia
Marcet Sánchez, Adrià
Molina Vilaseca, Carla
Montero López, Abril
Pallarès Codina, Marta
Perramon Giralt, Jana
Prat Viñas, Jordi
Prat Viñas, Maria
Serra Lladó, Pol

Orquestra:
Camats Quer, Loida
Campà Pons, Laura
Garriga Sivila, Laia
Illa Mases, Eloi
Malet Raich, Neus
Marcet Sánchez, Àlex
Rotés Biosca, Roger
Russo Domingo, Júlia
Salcedo de la Torre, Omar


INFORMACIÓ SOBRE LA GRAVACIÓ DEL CD I EL FUNCIONAMENT GENERAL DE L'ESCOLA:

- La gravació es farà la setmana del 18 al 22 de març, per tant, aquest any no hi haurà audicions ja que professors i alumnes dedicarem tot el temps a l'enregistrament del CD.

- Tots els grups estables de l'Escola (Sensibilització, Iniciació, Conjunt Instrumental, Cant Coral) interpretaran 2 cançons, i cada un dels instruments que ensenyem a l'Escola, el seu professor se n'ha encarregat de preparar-ne una.

- Durant el transcurs de la setmana que dedicarem a l'enregistrament del CD no es faran classes ni de llenguatge musical ni d'instrument, tampoc no n'hi haurà de Conjunt Instrumental, Música de Cambra ni Cant Coral, ja que aquestes hores les ocuparem per la gravació.

- Les classes d'adults que no participin a l'enregistrament del CD s'intentaran fer fora de l'horari de gravació (necessitem silenci absolut), i si no és possible, es recuperaran més endavant.

- Preguem que els alumnes vinguin a l'hora exacta de la gravació ja que al vestíbul hi haurà d'haver silenci absolut durant l'enregistrament.

- Recordeu que no hi haurà entrega de notes ja que el curs està organitzat en quadrimestres i la propera entrega de notes serà a final de curs.

- Les vacances de Setmana Santa seran del 23 de març a l'1 d'abril. Rependrem les classes el dimarts 2 d'abril.

- Demanem disculpes pels canvis d'horari que haurem de fer durant la setmana d'enregistrament del CD, doncs depenem de molts factors (tècnic de so, professors de cada tarda, només podem enregistrar un grup alhora, necessitem material de gravació diferent per les peces instrumentals i les peces corals i això fa que intentem no barrejar-les, etc.).


PETITES NORMES DE FUNCIONAMENT:

1) Durant la gravació al vestíbul hi ha d'haver silenci absolut.
2) No es pot pujar al pis de dalt durant les hores de gravació.
3) Preguem que els alumnes vinguin a l'hora exacta de la gravació.




Moltes gràcies a tots.

dimecres, 5 de desembre de 2012

AUDICIONS I CONCERT DE NADAL 2012


DILLUNS 17:

PIANO i VIOLÍ

Arnau Biosca Pérez
Quinze són quinze

Berta Molina Olvera
Riu Swanee

Natàlia Oriol Pinilla
Jugant amb les negres

Queralt Bitrià Sánchez
Quan els Sants van de marxa

Queralt Espelt Prieto
Cançó de La Mi La
Cançó del mono

Dàlia Serrano Begué
Star the show
Cornish may song

Pol Serra Ortiga
Caminant i corrent

Roser Sala Díez
Dansa

Cambra de piano: Roser Sala i Jordi Carrillo
L'hivern

Jordi Carrillo Vilà
Aquest anell per tu

Estel Delgado Vilaseca
Minuet

Jordi Prat Viñas
Siciliana

Adrià Marcet Sánchez
Cavaller del Bosc

Roger Creus Vila
The two Grenadiers

Loida Camats Quer
Drowsy maggie

Laura Campà Pons
Les fulles mortes

Conxita Solà Cabellud
Parson's Farewell and Pod's Mole

Tots els violins: Dàlia, Roger, Loida, Conxita i Queralt
Noël
Jingle Bells

A les 19:30h al vestíbul de l'Escola de Música




DIMECRES 19:

VIOLONCEL, ACORDIÓ, PIANO i ALUMNES DE 2n N.P. de LLENGUATGE

Andreu Estany Fulleda
Merrily

Èlia Pons León
Les oques xocolateres

Isaura Jiménez Ripoll
Ara ve Nadal

Marina Mas Suñé
Reposa, he robat l'oca

Laura Aymerich Barnés
Oh, When the Saints Go Marching In

Anaïs Argerich Campà
El ball de la civada

Xènia Serra Lladó
Do, Re, Mi

Ton Badia Lloret
En Joan Petit

Roger Bascompte Morellón
Estudi 1b

Jana Ribalta Raïch
Samba

Eloi Illa Mases
Vals folklòric

Queralt Vilaseca Costa
Clog dance

Maria Prat Viñas
Minuet núm. 3

Marta Pallarès Codina
Cançó vella francesa

Jana Perramon Giralt
March in G

Pol Serra Lladó
Witche's dance

Neus Malet Raich
Sense tu

Duet: Conxita Solà i Eloi Estany
River flows in you

Roger Rotés Biosca
Greensleeves

Júlia Russo Domingo
Estudi núm. 6

Alumnes de 2n N.P. de llenguatge
Obres harmonitzades pels mateixos alumnes
Roger Rotés: El noi de la mare
Júlia Russo: L'Arbre de Nadal
Omar Salcedo: Santa Nit

A les 19:30h al vestíbul de l'Escola de Música




DIJOUS 20:

PIANO, BATERIA, TROMPETA, SAXO i CLARINET

Martí Estruch Isern
Lliçó de caixa
Exercicis de bateria 1 i 2

Ares Brusau Expósito
Lliçó de caixa núm. 10
Lliço de caixa núm. 15

Marcel Serrano Begué
Navidad

Judit Morera Van Reeken
Te Deum

Laia Creus Guix
Reposa, he robat l'oca

Carla Garriga Cantacorps
Si jo fos un ocell

Marc Tarruella Borràs
Ffigysbern
 
Núria Botet Morros
Silent Rock

Arnau Solà Martí
A l'ombra d'una alzina

Duet: Marta Giménez i Ònia Perramon
Watermelon Man

Marta Giménez Roca
Eudoixa

Adrià Reñé Sapera
Branle de Champagne

Pau Garriga Marsans
Do, re, mi

Carla Molina Vilaseca
Heigh-ho

Júlia Malet Raich
Reflections

Jose Gómez Jiménez
It's all right to me
Satin doll

Omar Salcedo de la Torre
Ipanema

Guillem Reus Muns
3 duets

Duet: Ernest Duocastella i Guillem Reus
Humoresque
Lascia ch'io pianga

Ernest Duocastella Torruella
BSO Forrest Gump

Martí Garriga Marsans
BSO Superdetective en Hollywood

Mireia Bullich Vilaprinyó
BSO Amélie

A les 19:30h al vestíbul de l'Escola de Música




DIVENDRES 21:

FLAUTA TRAVESSERA, TROMBÓ i GUITARRA

Francesc Carrau Albiac
La polca d'ours
El trineu

Pau Díaz Colom
Santa Nit
El jove McDonald

Clàudia Roig Fortó
El trineu
El vell McDonald

Bàrbara Giralt Rodriguez
Els Reis d'Orient
Quan somrius

Mireia Garriga Cantacorps
La Polca
Ara ve Nadal

Ciara Camacho Saumell
El blues de la inspiració
Amunt i avall

Oriol Martínez Solé
Santa Nit
Tadeo Jones

Rut Biosca Oliver
El cant dels ocells
Cançó escocesa

Maria Estany Fulleda
Camp a través
Mantén el compás

Júlia Riera Tornavaca
Una de corxeres
Dos per tres

Abril Montero López
The first Noel
Hallellujah

Dani Herraiz Vigara
Étude
Little cottage

Joel Reñé Sapera
El testament d'Amèlia

Duet: Guifré Sala i Jordi Campà
La pastora reggae

Gabriel Zaharia
The Bat
Old favorite

Èric Lahuerta López
Brazilian Waltz

Àlex Marcet Sánchez
Rêgi Magyar Táncok

Omar Salcedo de la Torre
Mailbox
Full Nelson

Conjunt de guitarres 1: Joel Reñé i Gabriel Zaharia
Fly me to the moon
Gonna fly now
El petit vailet

Conjunt de guitarres 2: Èric Lahuerta, Jordi Campà i Guifré Sala
Dark eyes
Tristan

A les 19:30h al vestíbul de l'Escola de Música




DILLUNS 24:

CONCERT DE NADAL

Sensibilització i Iniciació 1 i 2
M'agrada el Nadal
El món seria
Nadal

Conjunt Instrumental 1
Jingle Bells

Conjunt Instrumental 2
Oh happy day

Cant Coral 1
Les dolces festes
Dimoni pelut

Cant Coral 2
La familia Addams
Coral de la Cantata núm. 147

Orquestra
Marxa Radetzky. Op. 228
Raider's March

Orquestra i Cant Coral 1 i 2
White Christmas
Santa Claus is coming to town

A les 18:30h a la Unió Calafina



dilluns, 17 de setembre de 2012

PLACES DISPONIBLES CURS 2012-13




PLACES DISPONIBLES

CURS 2012 –2013

MATRICULACIONS DEL 12 AL 21 DE SETEMBRE




Secretaria de l’escola de música


Tel. 93 868 10 10


de dilluns a divendres de 17:00 a 21:00h






LA NOSTRA ESCOLA




Els ensenyaments estan distribuïts en diferents cicles:


· Sensibilització (4-5 anys)*

· Iniciació (6-7 anys)*

· 1r,2n, 3er i 4t de nivell elemental

· 1r i 2n de nivell professional**


* Nou servei de recollida al CEIP Calaf.
** Possibilitat de convalidar estudis a l’IES.


Els instruments als quals encara queden places disponibles són:


· Piano
· Bateria 
· Trompeta
· Trombó
· Flauta travessera
· Acordió
· Guitarra
· Violí

També es fan les activitats següents:

· Cant coral
· Conjunt instrumental
· Orquestra
· Música de cambra
· Grup de guitarres

ALTRES ACTIVITATS DE L’ESCOLA:


· Audicions trimestrals i temàtiques
· Concert de Nadal i de final de curs
· Setmana cultural
· Exàmens quadrimestrals


PLA D’ESTUDIS SETMANAL:
 
- Sensibilització (dilluns i dimecres 45’).
 
- Iniciació I (dilluns i dimecres 45’ i curs d’orientació instrumental) Introducció al llenguatge musical i tria d’instrument.
 
- Iniciació II (dilluns i dimecres 45’ i 25’ de classe individual d’instrument) Introducció a l’instrument.
 
- 1r-4t Nivell Elemental (dilluns i dimecres 45’ de llenguatge, 30’ de cant coral enllaçats amb llenguatge, 40’de conjunt instrumental enllaçats amb llenguatge i 30/40’ de classe individual d’instrument).
 
- 1r i 2n Nivell Professional (1h30’ de llenguatge musical, 1h d’orquestra i 40/50’ d’instrument).
 
- Adults i majors de 12 anys poden triar lliurement les assignatures que volen cursar (instrument sol, llenguatge sol, orquestra o música de cambra sola, o fer combinacions).