dilluns, 17 de setembre de 2012

PLACES DISPONIBLES CURS 2012-13




PLACES DISPONIBLES

CURS 2012 –2013

MATRICULACIONS DEL 12 AL 21 DE SETEMBRE




Secretaria de l’escola de música


Tel. 93 868 10 10


de dilluns a divendres de 17:00 a 21:00h






LA NOSTRA ESCOLA




Els ensenyaments estan distribuïts en diferents cicles:


· Sensibilització (4-5 anys)*

· Iniciació (6-7 anys)*

· 1r,2n, 3er i 4t de nivell elemental

· 1r i 2n de nivell professional**


* Nou servei de recollida al CEIP Calaf.
** Possibilitat de convalidar estudis a l’IES.


Els instruments als quals encara queden places disponibles són:


· Piano
· Bateria 
· Trompeta
· Trombó
· Flauta travessera
· Acordió
· Guitarra
· Violí

També es fan les activitats següents:

· Cant coral
· Conjunt instrumental
· Orquestra
· Música de cambra
· Grup de guitarres

ALTRES ACTIVITATS DE L’ESCOLA:


· Audicions trimestrals i temàtiques
· Concert de Nadal i de final de curs
· Setmana cultural
· Exàmens quadrimestrals


PLA D’ESTUDIS SETMANAL:
 
- Sensibilització (dilluns i dimecres 45’).
 
- Iniciació I (dilluns i dimecres 45’ i curs d’orientació instrumental) Introducció al llenguatge musical i tria d’instrument.
 
- Iniciació II (dilluns i dimecres 45’ i 25’ de classe individual d’instrument) Introducció a l’instrument.
 
- 1r-4t Nivell Elemental (dilluns i dimecres 45’ de llenguatge, 30’ de cant coral enllaçats amb llenguatge, 40’de conjunt instrumental enllaçats amb llenguatge i 30/40’ de classe individual d’instrument).
 
- 1r i 2n Nivell Professional (1h30’ de llenguatge musical, 1h d’orquestra i 40/50’ d’instrument).
 
- Adults i majors de 12 anys poden triar lliurement les assignatures que volen cursar (instrument sol, llenguatge sol, orquestra o música de cambra sola, o fer combinacions).



divendres, 6 de juliol de 2012

HORARI ASSIGNATURES COMUNES CURS 2012-2013


HORARIS DE LLENGUATGE MUSICAL, CANT CORAL i CONJUNTS PER AL CURS 2012-2013



SENSIBILITZACIÓ
Professora: Maribel Sivila
Dies / hores: dilluns i dimecres de 17:15 a 18:00h

INICIACIÓ 1
Professor: Isaac Fonoll
Dies / hores: dilluns i dimecres de 17:15 a 18:00h

INICIACIÓ 2
Professor: Ignasi Pons
Dies / hores: dilluns i dimecres de 17:15 a 18:00h

1r NIVELL ELEMENTAL
Professor: Ignasi Pons
Dies / hores: dilluns de 18:30 a 19:15h i dimecres de 18:00 a 18:45h
Cant Coral 1: dilluns de 19:15 a 19:45h
Conjunt Instrumental 1: dimecres de 17:20 a 18:00h

2n NIVELL ELEMENTAL
Professora: Maribel Sivila
Dies / hores: dilluns de 18:30 a 19:15h i dimecres de 18:00 a 18:45h
Cant Coral 1: dilluns de 19:15 a 19:45h
Conjunt Instrumental 1: dimecres de 17:20 a 18:00h

3r NIVELL ELEMENTAL
Professor: Isaac Fonoll
Dies / hores: dilluns i dimecres de 19:15 a 20:30h
Cant Coral 2: dimecres de 19:15 a 19:45h
Conjunt Instrumental 2: dilluns de 19:00 a 19:40h

4t NIVELL ELEMENTAL
Professora: Maribel Sivila
Dies / hores: dilluns i dimecres de 19:15 a 20:30h
Cant Coral 2: dimecres de 19:15 a 19:45h
Conjunt Instrumental 2: dilluns de 19:00 a 19:40h

1r NIVELL PROFESSIONAL
Professor: Isaac Fonoll
Dies / hores: dijous de 19:10 a 20:40h
Orquestra: dimecres de 20:00 a 21:00h

2n NIVELL PROFESSIONAL
Professor: Jordi Morera
Dies / hores: dimecres de 15:20 a 16:15h
Orquestra: dimecres de 20:00 a 21:00h

divendres, 8 de juny de 2012

AUDICIONS i CONCERT DE FINAL DE CURS



DILLUNS 18 DE JUNY:


PIANO i MÚSICA DE CAMBRA
- a les 19:30h a la Sala d'Actes -


Queralt Bitrià Sánchez
Mireu els meus ànecs

Jordi Carrillo Vilà
L’hivern ha marxat

Laura Aymerich Barnés
Abril, maig, juny

Roser Sala Díez
El vals de la lluna i les estrelles

Estel Delgado Vilaseca
Greensleeves

Música de cambra piano: Carla Molina i Estel Delgado
El llac dels cignes

Carla Molina Vilaseca
Rosa de bardissa

Laia Garriga Sivila
Al fons del mar

Laura Campà Pons
La Primavera

Música de Cambra: Júlia Russo i Laura Campà
La flor del jessamí

Júlia Russo Domingo
Les fulles mortes

Jordi Prat Viñas
La casa del sol naixent

Música de cambra piano: Jordi Prat i Adrià Marcet
What a wonderful world

Adrià Marcet Sánchez
El vestíbul del rei de les muntanyes

Mireia Bullich Vilaprinyó
River flows in you

Martí Garriga Marsans
Al vestíbul del rei de les muntanyes

Ernest Duocastella Torruella
La gota d’aigua



DIMARTS 19 DE JUNY:

FLAUTA TRAVESSERA, TROMBÓ, TROMPETA,CLARINET, VIOLÍ

i MÚSICA DE CAMBRA

- a les 19:30h a la Sala d'Actes -



Ciara Camacho Saumell
La cigonya
Canta rossinyol

Júlia Riera Tornavaca
El matí
Dues papallones

Maria Estany Fulleda
El cant del cucut
El salt del dofí

Marc Tarruella Borràs
Quan les oques van al camp

Adrià Reñé Sapera
Din, dan, don al campanar, al bosc
Pau Garriga Marsans
Dansa camperola

Duet de violins: Loida Camats i Xènia Oller
El Matí
Alba Vila Torra
El cant dels ocells

Dàlia Serrano Begué
El llac Lomond

Roger Creus Vila
Gavotte

Omar Salcedo de la Torre
La marmota
Equinox

Àlex Marcet Sánchez
Les torterelles

Gemma Busquet Raich
Duet de caçadors



Joel Mas Selvas
Marxa de les tropes a l'estepa

Quartet de violins: Xènia, Guillem, Conxita i David

Oblivion

Duo de clarinets: Laura Busquet i Guillem Reus
Suite "On Safari” (Lizard i Gazeles)

Cambra d'acordió i violí: Helena Sarret i Xènia Oller
Pastís de gerds



DIMECRES 20 DE JUNY: 

VIOLONCEL, ACORDIÓ, GUITARRA, ALUMNES DE 1r NIVELL PROFESSIONAL, MÚSICA DE CAMBRA

- a les 19:30h a la Sala d'Actes -


Guifré Sala Díez
Saint Louis Blues

Jordi Campà Pons
Blues del bolet

Emma Sarret Casellas
El cavaller de la rosa

David Cabañés García
Les oques xocolateres

Duo de violoncels: Anaïs Argerich i Xènia Serra

La primavera

 

Queralt Vilaseca Costa
Cascada

Oriol Martínez Solé
El caragol

Samuel Masegosa González
El rock de Sant Sebastià

Abril Montero López
Fulles escoceses

Roger Bascompte Morellón
Plou i fa sol

Ton Badia Lloret
El cucut

Eloi Illa Mases
Un cactus al desert

Dani Herraiz Vigara
Estudi verd

Bàrbara Giralt Rodriguez
My love of strawberrys

Ana Belén Naranjo Morales
Fly me to the moon

Maria Prat Viñas
May time

Marta Pallarès Codina
Minuet dels arbres cantant

Jana Perramon Giralt
Minuet dels ocells

Música de cambra: Jordi Carrillo i Roser Sala
El cavall

Eric Lahuerta López
Un dia de novembre

Rut Biosca Oliver
El mussol de Harry Potter

Joel Reñé Sapera
El duet de la prada

Gabriel Zaharia
El gegant de la muntanya

Roger Rotés Biosca
Passeig pels jardins de palau

Jordi Closa Franquet
Els óssos dels Balcans

Roger Planell Aymerich
Romeria a la muntanya

Pol Serra Lladó
Cor dels animals

Neus Malet Raich
Bon dia

Bàrbara Giralt Rodriguez
Nature time

Música de cambra: Conxita, Guillem i Eloi
Concert per a 2 violins (2n moviment)

Alumnes de 1r Nivell Professional: Júlia Russo, Eloi Illa, Roger Rotés i Omar Salcedo
La calor d’estiu
Els ocells van cantant
El jardí de Pachelbel
El proper dia de primavera


DIJOUS 21 DE JUNY:

PIANO, BATERIA, SAXO i CLARINET
- a les 19:30h a la Sala d'Actes -



Pol Serra Ortiga
El lleó

Carla Garriga Cantacorps
La Pastoreta

Arnau Solà Martí
Lliçó de caixa núm. 21
Ritmes de Bateria

Omar Salcedo de la Torre
Autum Leaves

Júlia Malet Raich
Dancing Bears

Núria Botet Morros
Midnight Air

Jose Gómez Jiménez
Summertime

Jana Ribalta Raich
Muntanyes regalades

Eloi Estany Morera
Clar de lluna

Manuel Rodriguez Villamayor
El Cant dels Ocells

Francesc-Xavier Miramunt Fornells
La flor del pèsol

Guillem Reus Muns
Rahpsody

DIVENDRES 22 DE JUNY:


CONCERT DE FINAL DE CURS

- a les 19:30h al Castell de Calaf-

 

 

Conjunt de guitarres 1 i 2
Gavotta de la gavina

Orquestra de guitarres
Travessant les muntanyes
Aventura animal

Sensibilització
La formigueta
El cuquet

Iniciació 1 i 2
Les formiguetes

Conjunt de violoncels
Em dones força

Conjunt instrumental 1
Do Re Mi al jardí

Conjunt instrumental 2
Sardana de les 10 pometes

Cant Coral 1
L’estel somriu
Cantant sota la pluja

Cant Coral 2
Rossinyol viatger

Cant Coral 2 i Orquestra
Duet de les flors

Orquestra
Somni d’una nit d’estiu

Tothom
Natura